Stadion Kielce


Specyfikacja ośrodka

Dodatkowe informacje

Położone w Górach Świętokrzyskich ponad dwustutysięczne Kielce, wraz z sąsiadującymi miejscowościami, stają się w ostatnich latach nowym minicentrum narciarskim, do którego chętnie przyjeżdżają amatorzy białego sportu, z pozbawionych gór miast centralnej polski, takich jak Warszawa, Łódź, Radom, Piotrków Trybunalski czy Kalisz.

Klimat w Górach Świętokrzyskich jest ostrzejszy niż na terenach nizinnych, co wpływa na dłuższe zaleganie pokrywy śnieżnej, a w połączeniu z wyższymi opadami sprawia, że jest to teren atrakcyjny dla narciarzy.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne "Stadion" znajduje się w Kielcach, ok. 3 km od centrum miasta. "Stadion" to piękny obiekt położony w środku lasu, znajdujący się w sercu Parku Krajobrazowego, u stóp Góry Pierścienicy. Sezon zimowy na "Stadionie" to prawdziwy raj dla amatorów białego szaleństwa. Do dyspozycji Gości jest stok narciarski, dwa wyciągi oraz zadaszone lodowisko. Co więcej, na terenie ośrodka znajduje się również specjalnie przygotowany stok oraz wyciąg taśmowy dla dzieci. Ogromną atrakcją, która cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych sympatyków zimowego szaleństwa jest ponad dwumetrowa maskotka – Pingwin, o wdzięcznym imieniu "Stadion". Miejsce to, to nie tylko miejsce sportów zimowych. Latem dla Gości mamy również wiele atrakcji. Od początku wiosny do późnej jesieni, mieszkańcy Kielc i okolic często odwiedzają "Stadion". Trasy rowerowe oraz piesze wiodące przez lasy wokół obiektu, zapewniają ciszę, spokój i pełen relaks. Na terenie obiektu znajduje się elegancki, trzygwiazdkowy Hotel 365. Wszystkie pokoje są klimatyzowane i urządzone w ciepłych kolorach z wykorzystaniem drewnianych detali. Znajdująca się na jego terenie Restauracja "Siedem Pokus" to Restauracja z prawdziwego zdarzenia, serwująca dania regionalne, a także śródziemnomorskie. Przez cały rok na terenie "Stadionu" odbywają się liczne imprezy, m.in.. cykliczne zawody narciarskie, Mistrzostwa Polski MTB w kolarstwie górskim, pikniki, festyny, koncerty i inne.

Wyciągi: wyciąg orczykowy podwójny, wyciąg teleskopowy, wyciąg taśmowy dla dzieci.
Długość trasy: 500 m.
Wyciąg dla dzieci: 150 m.

Przepustowość: 800 os./godz.
Szerokość trasy: 60m.
Różnica poziomów: 65m.

Oświetlenie: sztuczne.
Naśnieżanie: armatki śnieżne.
Parking: ponad 500 miejsc.

Dodatkowo: Restauracja, Hotel, lodowisko, miejsce na ognisko, mała gastronomia, szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu sportowego (narty, snowboard, łyżwy, sanki).

Dojazd: autobus MPK, linie: 4, 103, 107 w kierunku "Aleja Na Stadion", przystanek "Aleja Na Stadion".

Serdecznie Zapraszamy na "STADION" w Kielcach!

Centrum Sportowo-Rekreacyjne "Stadion"
Al. Na Stadion 365, 25-127 Kielce

tel. 41 361 55 55

e-mail: info@hotel-365.pl
www.stadion.kielce.pl